Rotenso Mirai - klimatyzator do ogrzewania

25/09/2022
Klimatyzator Rotenso Mirai to urządzenie zaliczane do klasy premium. Dzięki szerokim możliwościom spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Bardzo wydajna technologia zapewnia najwyższą klasę efektywności energetycznej A+++. Technologia inwerterowa oraz dwurotacyjna sprężarka pozwala na osiągnięcie niespotykanej dotąd wydajności pracy klimatyzatora nawet gdy temperatura na zewnątrz spada do -30°C. Klimatyzator posiada zestaw filtrów (w tym HEPA) oraz jonizator powietrza. Wpływa to na eliminację zanieczyszczeń i dostarczenie odświeżonego powietrza do pomieszczenia. Rotenso Mirai dba o wysoki komfort i ekonomię użytkowania. Klimatyzator wyposażony jest m.in. w inteligentny czujnik ruchu (SMART Eye), który ma za zadanie wykrywać obecność użytkownika i dostosowuje kierunek oraz przepływ powietrza gwarantując najwyższy komfort termiczny.

Darmowa wycena!!!

Zapraszamy na bezpłatną wycenę montażu klimatyzacji Rotenso Mirai 3,5 kW.

Tel: 604 507 402 Email: biuro@2bemarket.com

Rotenso Mirai - największe zalety?Moc urządzenia: 3,5 kW

Kolor: biały

Grzałka tacy: tak

Czujnik ruchu: tak

Niskie zużycie: tak

Powierzchnia: do 40m2

Nawiew 4D: tak

Klasa grzanie: A+++

Klasa chłodzenie: A+++

Zawór rozprężny: EEV

Gwarancja: 5 lat

WiFi: tak

Jonizator: tak

Rotenso Mirai

Klimatyzator Rotenso Mirai pracuje na czynniku chłodniczym R32. Jest to najnowszy obecnie czynnik na rynku klimatyzacji. Posiada wyższą o 10% efektywność energetyczną niż czynnik R410. Wpływa to na mniejszą ilość czynnika w obiegu instalacji freonowej. R32 jest czynnikiem o słabej palności i toksyczności.


W klimatyzatorze zastosowano energooszczędne silniki BLDC jednostki wewnętrznej oraz zewnętrznej wykorzystują wiele biegów wentylatora. Ma to korzystny wpływ na zużycie energii i skraca czas niezbędny do osiągnięcia zadanej temperatury. Posiada aż 12 poziomów prędkości obrotów bezszczotkowego silnika prądu stałego.

Rotenso Mirai - Energooszczędne silniki BLDC SKY

Najwyższa wydajność sprężarek gwarantuje bardzo wysoki poziom efektywności. Wyjątkowa konstrukcja minimalizuje wibracje, co redukuje poziom hałasu. Rozwiązanie to zapewnia długie i energooszczędne działanie.

Nowy projekt obwodów czynnika chłodniczego wykorzystuje technologię promieniowania chłodniczego do chłodzenia wymiennika ciepła. To rozwiązanie podnosi wydajność jednostki zewnętrznej i ma pozytywny wpływ na stabilność jej pracy w wysokich temperaturach otoczenia.


Rotenso Mirai posiada funkcję automatycznego oczyszczania. Uruchamia ona specjalny tryb pracy, który osusza i oczyszcza jego wnętrze. Eliminujemy w ten sposób możliwość rozwijania bakterii oraz nieprzyjemne zapachy.

Klimatyzator Rotenso Mirai posiada jonizator Super Jonizator iAIR. Wytwarza on ujemne jony tlenu, które mają za zadanie usunąć z powietrza wirusy, bakterie, alergeny oraz roztocza. Nieprzyjemne zapachy zostają usunięte praktycznie natychmiast po kontakcie jonizatora z zanieczyszczonym powietrzem.

Mirai zaopatrzony jest w filtry z jonami srebra, filtr hepa oraz filtr elektrostatyczny. Srebro ma bardzo silne właściwości bakteriobójcze. Jony srebra działają na komórki wyłapywanych mikroorganizmów. Filtr Hepa likwiduje większość zanieczyszczeń mechanicznych równocześnie dezynfekując powietrze z komórek grzybów, pierwotniaków, bakterii i wirusów na poziomie 99,97%.

Klimatyzator Rotenso Mirai posiada wysokiej klasy filtr elektrostatyczny HD iAIR. Wyładowania elektrostatyczne wpływają na naładowane dodatnio bądź ujemnie cząsteczki zanieczyszczeń. Dzięki temu klimatyzator nawiewa oczyszczone powietrze.

Rotenso Mirai - Filtr Hepa


Wentylator klimatyzatora Rotenso Mirai posiada specjalną konstrukcję i nowoczesny silnik jednostki wewnętrznej pozwala na bardzo cichą pracę urządzenia. Poziom głośności zostaje obniżony nawet o 5,5 dB(A).

Rotenso Mirai - tryb super cichy eMoto

Mirai posiada wbudowane siłowniki pozwalające na sterowanie pracą żaluzji poziomych i pionowych. Wpływa to komfortową obsługę w zakresie nawiewanego powietrza w dwóch płaszczyznach.

Klimatyzator posiada tryb turbo. Chwilowe zwiększenie wydajności sprężarki oraz wentylatora pozwala na szybkie ogrzewanie lub schładzanie pomieszczenia. Możemy w ten sposób o 20% szybciej osiągnąć wymaganą temperaturę.

Bardzo mądrym zabezpieczeniem jest system kontroli eMoto. Przed uruchomieniem nawiewu w trybie ogrzewania, klimatyzator nie pozwoli nawiewać zimnego powietrza. Swoją pracę rozpoczyna dopiero po osiągnięciu odpowiedniej temperatury.

Ekologiczny tryb pracy Eco eMoto redukuje zużycie energii przez klimatyzator o 60%.

Rotenso Mirai - Eco moto

Specjalna konstrukcja wylotu powietrza rozprowadza ciepłe powietrze do podłoża i każdego narożnika pomieszczenia, a schłodzone powietrze do sufitu. Gwarantuje to najwyższy komfort.


Klimatyzator Rotenso Mirai może być sterowany za pomocą smartfona lub tabletu zarówno w domu, jak i poza nim. Połączenie klimatyzatora z siecią Internet za poprzez złącze WiFi umożliwia zdalne włączenie, wyłączenie oraz zmianę ustawień klimatyzatora po wyjściu z domu.

Klimatyzator Rotenso Mirai X posiada wbudowany czujnik ruchu, który wykrywa obecność użytkownika w pomieszczeni. Klimatyzator automatycznie dostosowuje kierunek i siłę przepływu powietrza do osoby przebywającej w pomieszczeniu.


Rotenso Mirai - Czujnik ruchu Smart Eye

Rotenso Mirai posiada również wbudowany czujnik wilgotności. Za jego pomocą bada poziom wilgotności powietrza i wpływa na niego, aby zapewnić jak najwyższy komfort.


Do klimatyzatora Rotenso Mirai X możemy podłączyć sterownik przewodowy.


Informacje na temat parametrów pracy klimatyzatora są pokazywane na jednostce wewnętrznej w czytelny i dyskretny sposób. Dzięki temu użytkownikowi prezentowany jest aktualny status pracy.


Rotenso Mirai - wyświetlacz

Możemy wyłączyć wyświetlacz (np. w godzinach nocnych) tak aby zwiększyć komfort użytkowania klimatyzatora.


Wbudowany w sterownik bezprzewodowy dodatkowy czujnik temperatury pozwala na precyzyjne kontrolowanie temperatury w pomieszczeniu.

W celu uniknięcia nadmiernego wychłodzeniu pomieszczenia,klimatyzator włącza się samoczynnie w trybie grzania. Temperatura powietrza utrzymywana jest na poziomie 12°C.


Wyciek czynnika chłodniczego sygnalizowany jest przez wyświetlenie komunikatu EC. Pozwala to dodatkowo chronić sprężarkę przed wysoką temperaturą.


Rotenso Mirai - Sygnalizacja wycieku freonu

W przypadku usterki któregoś z czujników możemy uruchomić urządzenie awaryjnie do czasu przyjazdu uprawnionego serwisu.


Klimatyzator w trybie czuwania zużywa jedynie 1 W energii. W razie zaniku zasilania przywróci pracę urządzenia. Co więcej, odbędzie się to z ostatnio używanymi ustawieniami.


Jednostka zewnętrzna Rotenso Mirai X została wyposażona w grzałkę tacy ociekowej i karteru sprężarki. Grzałka tacy ociekowej nie dopuszcza ona do oblodzenia agregatu. Natomiast grzałka karteru sprężarki zapobiega absorpcji czynnika chłodniczego przez olej oraz poprawia smarowanie kompresora.


Unikalna złota powłoka skutecznie chroni jednostkę przed korozją, a także efektywnie zapobiega rozwojowi bakterii czy grzybów. Przez to Rotenso Mirai charakteryzuje się stałą, wysoką wydajnością.


Dla zapewnienia większego komfortu istnieje możliwość wyciszenia komunikatów wizualnych i sygnałów dźwiękowych klimatyzatora.


Wysokowydajna sprężarka oraz najwyższej klasy wymiennik ciepła pozwalają na wydajne chłodzenie w niskiej temperaturze (-25°C) oraz wydajne ogrzewanie w niskiej temperaturze (-30°C), bez blokady temperaturowej.


Klimatyzator posiada tryb snu. Specjalny algorytm pracy klimatyzatora, w którym temperatura i prędkość wentylatora są automatycznie zmieniane, aby zapewnić najlepsze warunki dla nocnego wypoczynku


Rotenso Mirai wymiary

Montaż klimatyzatora Rotenso Mirai

Zapraszamy na bezpłatną wycenę montażu klimatyzacji Rotenso Mirai 3,5 kW.

Tel: 604 507 402 Email: biuro@dwklima.pl

Nazwa: Rotenso Mirai 3,5 kW
Marka: Rotenso
Rodzaj: ścienne
Powierzchnia (m2): 30-40 m2
Moc katalogowa (kW): 3,5
Wydajność chłodnicza nominalna (W) : 3517
Wydajność chłodnicza minimalna (W) : 1031
Wydajność chłodnicza maksymalna (W) : 4816
Pobór mocy chłodzenie nominalny (W) : 750
Pobór mocy chłodzenie minimalny (W) : 102
Pobór mocy chłodzenie maksymalny (W) : 1955
Prąd pracy chłodzenie nominalny (A) : 3,3
Prąd pracy chłodzenie minimalny (A) : 0,4
Prąd pracy chłodzenie maksymalny (A) : 8,5
Wydajność grzewcza nominalna (W) : 4250
Wydajność grzewcza minimalna (W) : 752
Wydajność grzewcza maksymalna (W) : 7200
Pobór mocy grzanie nominalny (W) : 943
Pobór mocy grzanie minimalny (W) : 104
Pobór mocy grzanie maksymalny (W) : 2625
Prąd pracy grzanie nominalny (A) : 4,1
Prąd pracy grzanie minimalny (A) : 0,45
Prąd pracy grzanie maksymalny (A) : 11,4
Obciążenie chłodnicze (P design c) (kW) : 3,5
SEER (W/W) : 9,0
Klasa energetyczna chłodzenie : A+++
Roczne zużycie energii chłodzenie : 137
Obciążenie cieplne (Tbiv -7°C) (kW): 2,47
SCOP (W/W): 5,3
Klasa energetyczna grzanie: A+++
Roczne zużycie energii grzanie: 647
Maksymalne zużycie energii (W): 3105
Maksymalny prąd pracy (A): 13,0
Osuszanie (l/h): 1,2
Wifi: tak
Sterownik bezprzewodowy: tak
Gwarancja: 5
Jonizator: tak
Jednostka wewnętrzna: M35Xi
Prędkość wentylatora: (obr/min)1250/1120/1050/700/650/580
Przepływ powietrza: (m³/h)590/530/450/380/310/230
Poziom ciśnienia akustycznego (dB(A)): 45/40/36/30/23/21
Poziom mocy akustycznej (dB(A)):59
Szerokość (mm) : 895
Wysokość (mm) : 298
Głębokość (mm): 248
Waga(kg) : 13
Zasilanie (V-Hz, Φ) : 220-240,50, 1f
Przewód sterujący (il. × mm²) : 5 × 1,5
Kolor: biały
Jednostka zewnętrzna: M35Xo
Prędkość wentylatora: (obr/min)850/830/700/650/600
Maksymalny przepływ powietrza: (m³/h)2000
Poziom ciśnienia akustycznego (dB(A)): 57
Poziom mocy akustycznej (dB(A)):61
Szerokość (mm) : 800
Wysokość (mm) : 554
Głębokość (mm): 333
Waga(kg) : 36,4
Czynnik chłodniczy / typ : R32
Czynnik chłodniczy / GWP : 675
Czynnik chłodniczy / dodatkowa ilość (g/m) : 12
Przyłącza rur ciecz / gaz (mm) : 6,35/9,52
Przyłącza rur ciecz / gaz (cal) : 1/4 / 3/8
Maksymalna długość instalacji (m) : 25
Maksymalna różnica poziomów (m) : 10
Typ sprężarki: Rotacyjna DC
Zasilanie (V-Hz, Φ) : 220-240,50, 1f
Zabezpieczenie (A)C16
Przewody zasilające (il. × mm²)3 × 1,5
Przewód sterujący (il. × mm²)5 × 1,5
Praca w pomieszczeniu / chłodzenie temp. min. (°C)16
Praca w pomieszczeniu / chłodzenie temp. max. (°C)32
Praca w pomieszczeniu / grzanie temp. min. (°C)0
Praca w pomieszczeniu / grzanie temp. max. (°C)30
Praca na zewnątrz / chłodzenie temp. min. (°C)-25
Praca na zewnątrz / chłodzenie temp. max. (°C)50
Praca na zewnątrz / grzanie temp. min. (°C)-30
Praca na zewnątrz / grzanie temp. max. (°C)30
Tagi:  rotenso mirai klimatyzacja grzanie klimatyzacja ogrzewanie klimatyzacja do grzania

Pozostaw opinię