Montaż klimatyzacji w domach prywatnych

16/01/2023
Klimatyzacja jest już standardem w domach prywatnych. Nie ma lepszego pogromcy upałów. Klimatyzacja posiada duży wpływ na komfort naszego życia - pozwala nam kontrolować temperaturę i wilgotność w pomieszczeniach w okresie letnim.

Bezpłatna wycena!!!

Zapraszamy na bezpłatną wycenę montażu klimatyzacji w domach prywatnych w Bielsku-Białej.

Tel: 604 507 402 Email: biuro@2bemarket.com

Klimatyzacja do domu Bielsko-Biała

Od klimatyzacji wymagamy, aby kontrolowała temperaturę w pomieszczeniu (możemy ją próbować obniżyć lub podwyższyć). Patrząc na ogólne zalecenia - temperatura powinna być utrzymana w pomieszczeniu na poziomie 20-26 C. Tylko w sypialni temperatura może być poniżej 20 C. Latem, bez klimatyzacji, nie zbliżymy się nawet do tych wartości. Komfort temperaturowy to zarówno chłodzenie jak i ogrzewanie. Na rynku znajdą Państwo klimatyzatory dostosowane do zimowej pracy i i mogą stanowić główne źródło ogrzewania. (artykuł: Klimatyzatory do ogrzewania). Latem klimatyzacja pozwala również obniżyć poziom wilgoci.

Klimatyzacja to również procesy filtracji powietrza. Za pomocą filtrów i jonizatora oraz coraz częściej lampy UV klimatyzator ma wpływ na jakość powietrza w naszym domu. Czy zastąpi dedykowany do tej pracy oczyszczacz powietrza? Moim zdaniem nie...

Podstawowe funkcje klimatyzatora:


Jaki klimatyzator wybrać do domu Bielsko-Biała

Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. Należy wziąć pod uwagę oczekiwania inwestora i warunki techniczne montażu. Z czego możemy wybierać:

Klimatyzatory ścienne. Najbardziej popularny typ klimatyzatorów. Urządzenia te mogą być montowane w układzie split (1:1 - jedna jednostka wewnętrzna i jeden agregat na zewnątrz) lub multisplit (5:1 - od 2 do 5 jednostek wewnętrznych obsługiwanych przez jeden agregat zewnętrzny). I zaletą jest cicha praca, dobra wydajność oraz wiele dodatkowych funkcji.

Klimatyzatory kanałowe. Klimatyzatory kanałowe zyskują na popularności w domach jednorodzinnych. Rozprowadzenie powietrza do pomieszczeń odbywa się kanałami wentylacyjnych zakończonymi kratkami wentylacyjnymi, nawiewnikami lub anemostatami. Jest to bardzo dyskretne rozwiązanie. Minusem tego rozwiązania jest brak możliwości automatycznego sterowania w temperaturą w każdym pomieszczeniu (sterownik centralny, ustawianie przepływu powietrza za pomocą przepustnicy).

Klimatyzatory kasetonowe. Popularne kasety montowane są bezpośrednio na suficie (sufit podwieszany). Mogą posiadać nawiew: obwodowy (360 stopni), 4 kierunkowy, 2 kierunkowy i 1 kierunkowy. Najczęściej spotkamy je w biurach, sklepach, halach. W domu możemy je zamontować w pomieszczeniach o dużej przestrzeni (np. salon). Plusem tego rozwiązania jest równomierne rozprowadzenie powietrza.

Klimatyzatory konsole. Konsole fantastycznie sprawdzają się w pomieszczeniach, gdzie nie ma możliwości montażu jednostki ściennej. Są podobnie skuteczne jak klimatyzatory ścienne. Konsole montowane są na poddaszach, w przestrzeniach ściany kolankowej ze skośnym dachem oraz we wnękach pod oknem.

Klimatyzacja split czy multisplit?

Klimatyzacja w domu - split czy multisplit?

Split czy multisplit? Bardzo częste pytanie...

Klimatyzatory typu split to częściej sprzedawane i montowane urządzenia. W montażu są dużo łatwiejsze od multisplitów. Posiadają lepsze parametrach pracy co ma przełożenie na oszczędność. Splity projektowane są do obsługi wyłącznie jednego pomieszczenia.

Klimatyzatory multisplit obsługują kilka pomieszczeń. Agregaty zewnętrzne mogą obsługiwać od 2 do 5 jednostek wewnętrznych. Plusem multisplitów jest estetyczny wygląd - mamy tylko jedną jednostkę zewnętrzną.

Co lepsze? Naszym zdaniem splity...

Klimatyzacja do domu - rozwiązania

Posłużymy się symulacją firmy DW Klima : Klimatyzacja do domu - rozwiązania. Dom około 100m2, najlepiej w trakcie budowy. Salon do 30m2 połączony z kuchnią. 3 pokoje na parterze lub na piętrze. Klimatyzacja ma służyć do chłodzenia i ogrzewania pomieszczeń. Jakie mamy możliwości?

Proponowane rozwiązania


Tagi:  klimatyzacja dom klimatyzacja w domu klimatyzacja w budowanym domy montaż klimatyzacji w domu zalety klimatyzacji jaki klimatyzator do domu split czy multisplit

Pozostaw opinię